Jsme figurkami společenské, zábavné hry našeho světa. Někdy nás čeká souhra a jindy možná prohra. Na té cestě za vysněnými cíly musíme neustále překonávat sami sebe. Někdy musíme porazit soupeře, jindy podpořit spoluhráče. Důležité je, že i cesta je cíl.”

Taneční inscenace o principech hry je inspirovaná výtvarnými plánky deskových her od Jana Kopřivy a hudebními herními motivy Martina Víta, které byly původně složeny k počítačovým hrám.

Neexistující taneční hru Nincs hrají 3 performeři, kteří prochází situacemi a úkoly, tak aby hru dohráli do konce. Choreografie je inspirovaná problematikou společnosti. Jaké je to být sólový hráč anebo součástí týmu. Co všechno jsme nebo nejsme schopni udělat abychom se dostali dál. Jaké je být první nebo poslední. O tom, že cesta je cíl.

Věnováno nastupující generaci počítačových hráčů a bratru Dominikovi.

 

  • Choreografie, koncept: Dana Pala
  • Hudba: Martin Vít
  • Pohybová spolupráce, účinkují: Simona Machovičová, Don Mulefu, Dana Pala
  • Výtvarná spolupráce, scénografie, grafika: Jan Kopřiva
  • Light design: MAESS (Jonáš Garaj, Jakub Kubíček)
  • Kostýmy: Tereza Havránková, SHIU
  • Projekt vznikl za podpory Magistrátu hlavního města Prahy 2019, Nadace Život Umělce, Plugnplug

Premiéra: 21.6. 2019, Studio Alta, Praha

délka: 60 min

Recenze

NINCS” stojí určitě za vidění. Předkládá divákům nejen plnohodnotnou existencionalisticky zaměřenou podívanou, ale také klade množství otázek a zavdává impulsy k polemice. Třeba i do diskuse spojení akrobatického, spíše trochu cirkusověji pojatého rytmu představení, s až ortodoxním tanečním přístupem. Taneční výkony trojice hlavních a jediných protagonistů je zbytečné více rozebírat. Byly špičkové. Taneční magazín 2019

“Nincs je ambiciózní inscenací, v níž se mísí mnoho elementů, od práce se skutečnou hrou, herní hudbou, pohybovou improvizací až po témata společenského řádu. Dalo by se říci, že každé lo choreografky Dany Pala je experiment jiného druhu, s hudbou, prostorem, světlem či příběhem.”  Taneční aktuality 2019

Video