O nás

Dana Pala Creativity je škola moderního tance založená choreografkou a tanečnicí Danou Pala v roce 2018. Sídlí v Mělníku u Prahy a má v současné době 8 skupin, z nich jedna je výběrová, která se účastní tanečních přehlídek a soutěží.

Používáme speciální pohybový systém, který vychází z principů contemporary dance (současného tance), pro děti sestavujeme lekce na míru, obohacené o pohybové hry rozšřující schopnosti těla a představivosti.

Kurzy zahrnují práci s prostorem, nácvik choreografií, dynamiku pohybu, rytmus, kreativní úkoly, kontaktní improvizaci, akrobacii, protažení a přidání ostatních moderních tanečních stylů, jako je například street dance.

Dana Pala Creativity je systém kreativní pohybové výchovy pro děti založený na přirozeném pohybu, kdy pomocí her a úkolů připravujeme tělo na různé taneční techniky.

Po absolvování celého kurzu, žáci obdrží certifikát.

Na této stránce můžete najít všechny informace o probíhajících i nově připravovaných kurzech pro děti. Foto, videa a informace o dětských představeních a letních tanečních týdnech.

  https://www.kudyznudy.cz/

  Čím je taneční škola Dana Pala Creativity výjimečná?

  Klademe důraz na rozvoj kreativity a všestranných pohybových dovedností u dětí od útlého věku. Ve výuce vycházíme z moderních pedagogických přístupů v taneční výuce současného tance. Žáky seznámíme napříč žánry, jakými je hlavně současný tanec, technika floor work (práce se zemí), technika upside down (prvky hlavou dolů), kontaktní improvizace (práce v kontaktu s partnerem), vnímání prostoru, rozvoj originálního pohybového potenciálu každého žáka a jeho tvůrčích schopností v pohybu. Zároveň vedeme ke vztahu k hudbě a k výtvarnému cítění.

  Během roku pořádáme doplňkové výtvarné, kostýmní a scénografické dílny.

  Každý rok připravujeme celovečerní taneční představení na určité téma. V minulosti jsme uvedli například: La La Land – na motivy stejnojmenného muzikálu nebo This is it! – na motivy nikdy nerealizované show Michaela Jacksona.

  V současné době připravujeme pohádku “Mělnická ledová víla” – na motivy Frozen od Disney. Všechny naše představení tvoří choreografka Dana Pala ve spolupráci s kolegy a jsou celovečerní komplexní podívanou s hosty z řad profesionálních tanečníků, zpěváků, herců aj.

  Jaké kurzy u nás najdete?

  Moderní tanec I

  (4-7 let)

  Moderní tanec pokročilí YOUTHS

  Moderní tanec II

  (7-10 let)

  Moderní tanec Teens

  (11-18 let)

  Street dance

  (7 – 10, 10 + let)

   

  Dana Pala Creativity Youths (=mladí) – Pokročilá výběrová skupina, která se učí repertoár a reprezentuje školu na tanečních soutěžích a přehlídkách

  Moderní tance (Dospělí) 

  Pilates v Reformer studiu (doporučený nejen všem žákům školy od 8 let) www.reformerstudio.cz

  Kde sídlíme

  Škola je určena především mladým žákům všech úrovní od čtyř do osmnácti let. Zaměřuje se také na kurzy určené dospělým začínajícím i mírně pokročilým tanečníkům. Škola pořádá řadu kulturních akcí, tanečních soustředění a účastní se tanečních přehlídek a soutěží. V roce 2019 se umístila na čtvrtém místě na taneční soutěži Taneční skupina roku a získala návrh na postup na přehlídku současného tance s choreografií City of Stars.

  Rozvrh kurzů 2022/23

  Studio Pilates při taneční škole

   Vedle taneční školy je otevřeno také studio Pilates a pohybové terapie Reformer Studio Dana Pala Creativity. Zde je možné trénovat metodu Pilates na podložce nebo reformerech a prohloubit tak tělesné schopnosti. Studio je otevřeno nejen tanečníkům a sportovcům, ale i široké veřejnosti.